Halloweenská noc

Dýňování ve školce, Halloween ve škole a společný lampionový průvod obcí, další ze společných akcí našich škol. V letošním roce jsme oslavu Halloweenu spojili už na samotném začátku. Rodiče s dětmi jsme přivítali v kulturním domě, kde proběhlo již tradiční vyřezávání dýní. Pod rukama rodičů a jejich malých pomocníků vznikaly dýně mnoha tváří. A tyto nádherné kousky teď zdobí okolí kulturního domu. Děti, které již měly hotovou dýní, si mohly ještě vytvořit halloweenského ducha.

Potom už zbývalo jen zapálit svíčku v dýni, zahřát se punčem, připravit lampion a mohli jsme vyrazit na lampionový průvod obcí. Průvod byl zakončen nádherným ohňostrojem. Po skončení průvodu se děti z MŠ vydaly s rodiči domů. Žáci ze ZŠ si spěchali připravit své pelíšky do školy, kde na ně čekala Halloweenská noc.

Halloween ve škole, všechny děti se na něj těšily. Nejenom že mohly přespat ve škole, ale připravená byla i stezka odvahy a halloweenská večeře. Jako hlavní chod se podávaly prsty nebohé Julinky, jako dezert krvavý pudink a chybět nemohl ani nápoj s červy. A když už byli všichni posíleni večeří, mohli se vydat na stezku odvahy. Ale nejdřív si děti musely vyslechnout příběh o nebohé holčičce Julince, které zlý hrobník po smrti ukradl šperky. Její smutná dušička teď, přesně po 100 letech, bloudila našim sklepem a čekala na vysvobození…

Naše děti musely zvládnout cestu do sklepa a sebrat tam pro Julinku šperk. Ale pozor na zlého hrobníka. Všichni žáci byli velmi stateční a hlavně úspěšní! Šperky jsme nechali v košíku na zahradě a čekali jsme, zda si Julinka šperky odnese.

Pak už jenom vyčistit zoubky, zachumlat se do spacáku a usínat při pohádce.

Po snídani (děkujeme maminkám za výborné buchty) už všichni netrpělivě čekali na to, jestli košík na zahradě bude prázdný. A nebyl! Ovšem šperky z něj zmizely. Julinka díky vráceným šperkům konečně našla klid. A jako poděkování nadělila dětem za jejich statečnost něco malého na zub.

Na žáky čekala ještě jedna výzva – Halloweenská škola. Tu ale zvládli všichni. A odměna za tyto dva náročné halloweenské dny? Podzimní prázdniny!

Martina Tomanová