Oslava Vánoc ve škole

V pátek 21. prosince se konala oslava Vánoc i ve škole. Tradičně jsme nachystali slavnostní tabuli s malou ochutnávkou cukroví ve třídě u stromečku. Na začátku jsme si připomněli význam a slavení Vánoc, příběh o narození Ježíška. Pak jsme si říkali o vánočních tradicích a začali rozkrajovat jablíčka a objevovat v nich hvězdičky jako symbol zdraví v novém roce. Při výrobě lodiček jsme si povídali o dalších zvycích jako lití olova, některé dívky si hodily botou, a pak už jsme mohli pouštět lodičky a pozorovat jejich sbližování.

Samozřejmě největší radostí bylo rozbalování dárků od spolužáků, ale také dárky, které žáci dostali ve škole k jejich rozvoji i zpestření výuky jako mikroskop, binolupu, velkou sadu pro pokusy, logické hry nebo elektronické knížky o přírodě.

Po rozbalení dárků žáci zhlédli dojemný příběh s názvem Psí poslání. A mohli se těšit na pravé Vánoce domů.