Den prevence

V pátek 21. června se žáci třetího a čtvrtého ročníku vydali do Jihlavy na den prevence. Setkali se tam na několika stanovištích se složkami záchranných sborů. U hasičského sboru si zopakovali důležitá telefonní čísla, popřemýšleli, jaká nebezpečí na ně číhá v našich domovech. Jak se správně chovat na silnicích, v parcích, na cyklostezkách jim připomněl strážník. Na jednom stanovišti je čekala záchrana člověka v bezvědomí, na jiném zase obvazovali a připomněli si výbavu lékárničky. Asi nejvíce je zaujaly opilecké brýle, kdy chodili slalom mezi nafouknutými pet – lahvemi. Nic jednoduchého! Dalším velmi atraktivním stanovištěm byl sanitář, u kterého si žáci mohli vyzkoušet různé druhy protéz. Samozřejmě nejlepší byla celá „sádra“, kdy ještě mohli na vozíčku zajet přímo do sanitky. Žáci si to prostě užili prakticky a doufám, že i něco zapamatovali.