Výlet do Brna

V úterý 25. června se starší žáci naší školy vydali do Brna, aby si nejen ukázali, o čem se ve čtvrtém ročníku učili(někteří se teprve budou učit), ale aby se podívali do našeho druhého největšího města. Velkým zážitkem byla pro ně nejprve cesta žlutým autobusem, ale hned po výstupu z autobusu je čekal výšlap na brněnský hrad Špilberk, kde navštívili Kasematy – brněnské vězení. Na nádvoří hradu si poslechli zvonkohru a zamířili na další dominantu Brna – Petrov,odtud prošli přes Zelený trh k Nové radnici, aby pak mohli porovnat Starou radnici s Brněnským drakem (krokodýlem). Prošli také Náměstí Svobody a dali si teplé jídlo dle chuti. Po siestě nasedli na „šalinu“. Jako poslední zastávka je čekala prohlídka Anthroposu -přírodovědecké muzeum,kde si poslechli další zajímavosti z vývoje lidstva a samozřejmě měli zážitek z mamuta a mamuťáčka. Po cestě zpět si slízali zmrzlinu a unavení (ale i se spoustou poznatků) se vrátili zpět do svých domovů.