Letní příměstský tábor – Z pohádky do pohádky

Letní tábor Z pohádky do pohádky nás zavedl do světa fantazie, pohádek, her, kouzel, ale i reálného světa pokusů, výletů do přírody,soutěží a spoustou dalších aktivit. Sešlo se 14 dětí,šest dívek a osm chlapců ve věku 5 – 12 let.Velmi brzy vytvořily bezvadný kolektiv, který se uměl nejen bavit, ale i vzájemně si pomáhat.

V pondělí se z nás stali víly a skřítci.Stavěli jsme lesní obydlí, vyráběli květinové náramky a hledali Dobré víly.V úterý jsme se vydali za zvířátky do Bohuslavic a svezli se na koni.Středa byla ve znamení tvoření, malování na obličej,pokusů a her. Ve čtvrtek jsme se vypravili do pohádkového parku Fábula, kde na nás čekala vtipná čarodějnice a veselý šašek. Procházeli jsme strašidelným domem a hledali indicie, abychom z něj našli cestu zpět. Prošli jsme i opravdovým peklem, kde byl kotel na hříšníky a čertovská škola. Ale protože děti byly hodné, nikoho si tam nenechali.Pak jsme si zatancovali s šaškem a odvezli si různé hračky v podobě mečů nebo korunek, které jsme si tam mohli zakoupit.V pátek jsme se rozhodli, že se pokusíme hledat poklad ukrytý v proutěném košíku. Samozřejmě jsme ho našli, protože jsme po cestě poctivě plnili úkoly, které nás vlastně dovedli až k pokladu. Bohužel nám ve středu onemocněly 3 děti, tak s námi nemohly být až do konce tábora. Měli jsme krásné počasí a díky táboru jsme si připomněli, jak důležité jsou pro nás pohádky, kolik jich vlastně známe, jak se pomocí her a fantazie můžeme proměnit v kohokoliv a jak je fajn, že vždy dobro zvítězí nad zlem. Děkujeme všem dětem za účast 😊.

Renata Přibylová

Adriana Šimková