ZŠ – Malí architekti

Projektový den umožnil žákům stát se malými architekty. Dozvěděli se, kdo je a jakou roli má na stavbě architekt, projektant, stavbyvedoucí. Dále si pojmenovali části domu, seznámili se s druhy střech a z čeho a jak se dům staví. Názorně si na stavebnicových kostkách předvedli např. vázání cihel a vysvětlili si jejich důležitost.

Následovalo čtení technických výkresů – půdorysu stavby. Podle nákresu měli žáci za úkol postavit obvodové zdi a příčky dané stavby. Svoje stavby následně zařídili nábytkem, který museli umístit přesně podle plánu. Svým postaveným domem museli umět také projít podle daných instrukcí. Na závěr vytvořili ve dvojici ze špachtlí půdorys svého vlastního domu a doplnili ho nábytkem z letáků. Svoje výtvory prezentovali ostatním. Všichni žáci si na konci projektového dne vysloužili výuční list.

Projektový den byl realizován v rámci projektu Podpora výuky v ZŠ a MŠ Krahulčí III, reg. č.: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017673

Naďa Vokřínková