Projektový den Náš les

Ve čtvrtek 20. května jsme měli ve škole projektový den. Žáci se rozdělili do 3 pracovních (badatelských) skupin. Z úvodní motivace vzešla 3 základní témata: Lesní supermarket, Druhy stromů podle narození a Cesta lesa strojem času.

Žáci si nejprve informace vyhledávali na internetu a v publikacích. Měli k dispozici knihy, časopisy a odbornou literaturu. Svoje téma diskutovali také s odborníkem. V rámci skupin si rozdělili úkoly. Někteří žáci vyhledávali informace, jiní kreslili obrázky, další žáci přepisovali texty. Společně vytvářeli leporelo, které na konci projektu ostatním prezentovali. Druhá část projektového dne probíhala přímo v terénu. Žáci měli možnost poznávat různé druhy jehličnatých a listnatých stromů. Prohlédli si i myslivecké trofeje. Nakonec žáci vysázeli stromy v novém lese. Vysázením stromů přispěli k záchraně našich lesů a vytvořili si vztah k místu, kde jednou vyroste jejich les.

Na projektovém dni se podíleli zaměstnanci Lesů České republiky, lesní správa Telč.