ZŠ – komiksový workshop

Ve čtvrtek 17. 6. 2021 nás navštívil pan Daniel Vydra, který se svojí ženou Markétou Vydrovou kreslí a vytváří komiksy pro děti.

Po představení pan Vydra dětem vysvětloval, co je to vlastně komiks, ptal se na hrdiny z knížek a filmů, které inspirují vznik komiksů. Žáci se také dozvěděli, co je to karikatura, jak vznikají panely komiksů, do kterých bublin se zapisují zvuky osob, zvířat nebo věcí.

Žáci si ve skupinkách vymýšleli do bublin podle obrázku určitý pravděpodobný zvuk. Po společné kontrole se rozdělili a mladší žáci dostali komiks Karkulky a starší příběh s bazénem. Opět pracovali ve skupinkách. Po dokončení úkolu některé skupinky dramatickým čtením předvedly divadelní scénku v připravených oblecích. Na závěr pan Vydra shrnul, co se naučili nového.