Letní příměstský tábor – „Kamenožrout“

Letní příměstský tábor „Kamenožrout“ byl zaměřen na hudebně-dramatické činnosti. Hlavní postavou celého tábora byl Kamenožrout a jeho příběh. Děti se naučily, že bez vzájemné pomoci se jim nepodaří zlého Kamenožrouta přemoci, aby se mohl stát dobrým člověkem, který už nebude škodit ostatním. Navštívili jsme Horácké divadlo v Jihlavě, kde nám herec  Zdeněk Stejskal objasnil, jak se dělá opravdové divadlo. Měli jsme možnost podívat se do všech koutů, kam se diváci nedostanou a samy si zahrát na herce. Čekal  nás také výlet na Bradla na Olší, které je plné „kamenožroutů“. Krásná příroda plná kamenů zapadá do našeho dramatického příběhu. Hra „Na lesní anděly“, kterou jsme si v lese zahráli, spočívala v překonání cesty bez řeči a zraku pod vedením „stařešiny rodu“. Děti získaly drahokamy od andělů, které jim pomohli vrátit zpět zrak a řeč. Měly tak možnost si prožít společné pocity vítězství a radosti, že když si všichni pomáhají, věc se podaří. Na závěr tábora jsme pozvali rodiče, abychom jim ukázali, co jsme se za celý týden naučili. Zpívalo se, recitovalo, hrálo divadlo, tančilo, a to i se zapojením přítomných rodičů. Jako odměna čekala na každé dítě obálka s fotografií a vstupenkami do HD. Pro vzpomínku na náš táborový týden dostal ještě každý tričko. Kamínky, které si děti po celý týden zdobily, roznesou při svých výletech s rodiči po okolí. Třeba se nám některý objeví na facebooku „KAMÍNKY“, že byl někde nalezen.

Užili jsme si krásný týden.

Iva a Máša