Letní příměstský tábor „Malý záchranář“

Letní příměstský tábor Malý záchranář byl zaměřen na složky integrovaného záchranného systému, jako je policie, hasiči a rychlá záchranná služba. Během celého týdne se děti seznamovaly blíže s prací těchto složek. A samy si i mohly vyzkoušet například přijímací test k policii, nebo jak pracují psovodi s pejskama. Co všechno je součástí práce hasičů? Jak pracuje rychlá záchranná služba? Všechny tyto integrované složky si udělaly čas a přijely za námi do Krahulčí, aby dětem přiblížily svou práci. A za to jim patří veliké díky! V průběhu příměstského tábora se děti seznamovaly s poskytováním první pomoci, kterou Bára opravdu profesionálně zpracovala. Poslední den tábora děti pomocí soutěží zužitkovaly vše, co se za celý týden naučily. Přijela za námi i paní policistka z dopravního oddělení Jihlava a voják z povolání Vojta, kteří nám pomohli s realizováním disciplín. Všichni účastníci příměstského tábora byli moc šikovní a myslíme si, že už zde máme i několik adeptů na budoucí úspěšné záchranáře. A kdo ví? Třeba se příští rok opět sejdeme…přeci jenom jsme si nestihli říci úplně všechno!

Bára a Lucka