ZŠ – Beseda se spisovatelkou Ester Starou

Po prázdninové odmlce nás opět navštívila nejen spisovatelka, ale i učitelka i logopedka Ester Stará. Nejdříve představila knížku Žvanda a Melivo. Žáci už podle názvu přemýšleli, proč takový název. Paní spisovatelka často svými dotazy přiváděla žáky k přemýšlení, aby se uměli vyjádřit. V knížce si připomněli povolání neboli zaměstnání. Naučili se nové slovo profese a hledali pomůcky a jejich využití v různém zaměstnání. Také předčítala básničky a žáci doplňovali rýmy. To se jim dařilo.

S knížkou Šedík a Bubi jí pomáhali při čtení Eliška s Hynkem zvláště při čtení některých komiksových bublin.

Také představila knížku spíše pro starší – Knihu pocitů a žáci vyzkoušeli pantomimicky pocity radosti, smutku, strachu, odvahy ….

Největší ohlas měla knížka Dům za mlhou. Je to knížka, do které mohou, tedy spíše musí kreslit. Přílohou knížky je soubor tužek. Žáci se tak stávají spoluautoři ilustrátora. Je to příběh Anežky a Tomáše, kteří zjistí, proč je všude tolik mlhy. Poslední knížku, kterou stihla spisovatelka představit, byla knížka Ó, Ó, Ó vajíčko, kde je příloha audionahrávka.

Na konci besedy byl samozřejmě čas i na dotazy a autogramiáda. Tak vzhůru do čtení!