ZŠ – Beseda se spisovatelkou Danielou Krolupperovou

Ve čtvrtek 20. října zavítala mezi žáky velmi známá spisovatelka Daniela Krolupperová. I když na ukázku dovezla spoustu svých pěkných knih, začala svoji besedu s žáky o tom, co je potřeba k sepsání knihy. Žáci se s námi dozvěděli, že české děti mají knížky barevné. V Evropě v jiných zemích jsou často černobílé. Dostali jsme se i k ilustrátorům, někteří malují obrázky vodovkami, někteří pracují na počítačích nebo tabletu. Grafik pak musí dát vše dohromady a paní spisovatelka řádně zkontroluje, aby se v textu bukový lístek shodoval i s obrázkem bukového lístku. Aby nebyl na obrázku lístek dubový.

Paní spisovatelka představila knížku Policejní křeček (máme i v knihovně), u které jsme se dozvěděli, jak byla úspěšná, proto má další dva díly. O dalších knížkách jsme se dozvěděli, o čem jsou, aby měli žáci chuť si ji vypůjčit (i ve škole) a hlavně si ji přečíst. Naše více hudebně založené žáky zaujala knížka  Jak kouzlo do houslí vklouzlo. Také nám paní spisovatelka donesla ukázat pouze návrh nejnovější knížky Zimní tulipán, který se hodí právě na blížící se advent. Ke konci samozřejmě opět padaly otázky, kolik paní spisovatelka napsala knih, kdy začala psát, jestli píše i komiksy …. Snad Vám děti řeknou, co jim paní spisovatelka odpovídala.