Halloweenská noc ve škole

V pondělí 24. 10. 2022 se sešli rodiče se svými dětmi ze základní i mateřské školy na společné vyřezávání dýní v KD v Krahulčí. Mohli se občerstvit dýňovou polévkou nebo sladkým moštem. Bohužel počasí letos nepřálo, proto byl tradiční průvod se světýlky a ohňostrojem zrušen.

Školním dětem to nevadilo, protože se mohly sejít dříve na spaní ve škole. Po přípravě svého „hnízdečka“ se žáci navečeřeli halloweenskými dobrotami. Po večeři jim paní ředitelka povyprávěla příběh o Jackovi, kterého je potřeba vysvobodit, aby nezahynul v pekle. K jeho záchraně se naučili básničku a mohli se vydat večerní tmou do školní zahrady. Po záchraně Jacka si mohli v klidu vyčistit zuby a pomalu se ukládat k spánku.

Ráno se některým spáčům nechtělo vstávat, ale překonali se. Čekaly je dobroty od jejich maminek. Po snídani už se přichystaly na halloweenskou školu, kde je čekaly netradiční úkoly. Jack jim nezapomněl poděkovat. A pak? Hurá na podzimní prázdniny!