ZŠ – Abeceda peněz

Ve čtvrtek 3. 11. přijel pan Vlček z brněnské pobočky České spořitelny s projektem Abeceda peněz za 4. a 5. ročníkem naší školy. Než pan Vlček přijel, žáci se pomocí příběhu Alenky a Tomáše zaregistrovali, aby si sami mohli vyzkoušet, jestli umí přemýšlet správně o penězích.

Na začátku se pan Vlček představil a přiblížil žákům, co dělá, kde pracuje. Pomocí jeho otázek si vysvětlili pojmy příjmy, výdaje a rozpočet. Pověděli si o mincích a bankovkách. Hned také jsme si mohli prohlédnout „plastovou bankovku „ z Mexika. No a pak už se mohli žáci pustit do interaktivního programu, postupně vyplňovali úkoly s finanční gramotností v nových pracovních sešitcích. Průběžně se vše kontrolovalo.

Na závěr žáci zhlédli video, jak to vypadá v opravdové bance, dozvěděli se o bezpečnostních schránkách a viděli také trezor. S panem Vlčkem jsme se rozloučili, ale ve finanční gramotnosti společně s Alenkou a Tomášem budeme pokračovat.