Rozsvícení vánočního stromu 27. 11. 2022

Dne 27. listopadu, v první adventní neděli, se konalo v Krahulčí „Rozsvícení vánočního stromu“. Tato akce je již mnohaletou tradicí, kterou pořádá naše ZŠ a MŠ společně s obcí Krahulčí. Program si přichystaly všechny děti od těch nejmenších z MŠ až po ty nejstarší ze ZŠ. Vyvrcholením celého programu bylo pásmo „Cesta k Betlému“, které nacvičily nejstarší děti z folklorního souboru „Krahuláček“. Překvapením podvečera byl anděl, který „slétl z nebe“, aby pomohl andělskou poštou doručit přání dětí Ježíškovi. Každé dítě obdaroval Adventním kalendářem, aby jim ta doba do Vánoc rychleji ubíhala. Součástí akce byl vánoční trh s výrobky dětí a zaměstnanců našich škol a také stánky s občerstvením. Součástí akce byla dílnička, kde měly děti možnost se namalovat, nebo si nechat namalovat něco na obličej. Počasí nám letos přálo, akce se vydařila. Po rozsvícení vánočního stromu následoval ohńostroj a v KD již na všechny přítomné čekala pohádka „O Barborce“.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli s organizací a zajištěním této akce. Mimo jiné i Obci Borovná za zapůjčení párty stanu, Zahradnictví Chalačev Žatec, SaFlor Petře Šalandové, Lesy ČR Telč za sponzorský dar a rodině Mlčákových Horní Myslová.

za ZŠ a MŠ Krahulčí  Ivana Vašíčková