ZŠ – Projektový den na téma: Adaptace nového kolektivu a posílení mezilidských vztahů a vazeb ve třídě.

V pátek 29. 9. jsme pracovali na zkvalitnění mezilidských vztahů mezi spolužáky. Nezapomněli jsme ani na vzájemné poznávání se a podporu bezpečného prostředí. Tyto myšlenky navazující na preventivní program školy jsme podpořili rozličnými aktivitami. Žáci si užili tzv. „Podpisovku“, kde se dozvěděli o svých nových, ale i starších spolužácích zajímavé informace, které byly mnohdy překvapivé. Následovala aktivita „V jednom moři“, která podpořila povědomí o jinakosti, jedinečnosti, toleranci a pozitivním prosociálním chování. Její „výsledek“ můžeme vidět na plotě školní zahrady.
Užili jsme si také spoustu zábavy na hřišti, kde jsme pracovali především na důvěře a opoře. Na zahřátí jsme vyzkoušeli rovnovážná cvičení, pokračovali jsme uličkou důvěry, zvednutí důvěry v oporu a jako zlatý hřeb jsme s větší třídou vyzkoušeli tzv. „pád do prázdna“. Vše jsme zakončili závěrečnou reflexí. S menší třídou pomocí pohybu, s větší třídou pomocí klubka a poděkování.