Základy první pomoci

V pondělí si naši žáci připomněli základy první pomoci. Nejdříve žáky čekala teoretická část, co by měli znát.  Jak je důležité, abychom zvážili situaci, jestli při záchraně nehrozí nebezpečí i nám. Aby pomoc byla účinná i pro toho, kdo ji potřebuje. Žáci si zopakovali důležitá telefonní čísla, seznámili se s aplikací ZÁCHRANKA a proč je důležitá. Ve videu zjistili, jak se dá lehce nainstalovat. Dozvěděli jsme se, proč jsou na veřejných osvětleních čísla. Poslechli jsme si dva reálné rozhovory s operátorem, kdy jsme slyšeli jeden velmi špatný příklad. K důležitým informacím také patřilo, kdy volat 155. Zneužitím i zbytečným voláním můžeme někoho připravit o život.

Další část byla praktická, kdy si žáci vyzkoušeli, jak postupovat při setkání s člověkem v bezvědomí, kdy je důležité nezapomenout na zaklonění hlavy pro průchodnost dýchacích cest. Také ve skupinkách resuscitovali. Zkoušeli jak dospělou figurínu, tak také miminko. Na závěr měli shrnutí všeho v rapované písničce i krátkém videu. Jen všichni doufáme, že se do tak nepříjemných situací nikdy nedostaneme a pokud ano, tak nezpanikaříme a budeme dokázat pomoci vždy s „chladnou“ hlavou.