Zvídálek

Naše škola získala grant od Nadace ORLEN Unipetrol pro činnost zájmového útvaru Zvídálek. Peníze využila na zakoupení pomůcek a vybavení pro činnost tohoto zájmového útvaru, který prohlubuje u žáků zájem o přírodní vědy prostřednictvím nejrůznějších pokusů. Grant výrazně pomohl zajistit vybavení pro demonstraci těchto pokusů. Bylo zakoupeno zázemí pro provádění pokusů, laboratorní vybavení, sady pro pokusy a polytechnické stavebnice. Výrazně se tak zlepšily podmínky pro realizaci tohoto zájmového útvaru a rozšířila se tím škála pokusů, které jsme mohli našim žákům nabídnout. Činnost zájmového útvaru se pro žáky zatraktivnila. Bádání bylo pro žáky velmi zábavné a přitažlivé. Díky pořízenému vybavení bylo snadné děti k bádání motivovat a podporovat zájem o okolní svět a o to, co se v něm děje.

Naďa Vokřínková