Výchovný koncert o W. A. Mozartovi

V pondělí 16. září přišel do školy za žáky pan Martin Kubát s Wolfíkem, tedy s hudebním pořadem o Wolfgangu Amadeu Mozartovi. Dovezl si s sebou maňáska Wolfíka, abychom mohli poslouchat i uměleckou hudbu, která je pro naše uši vznešená.

Hned na začátku jsme se naučili společně zpívat refrén o kamarádovi Wolfíkovi. Sloky mezi refrénem byly o jeho životě. Žáci se dozvěděli, že hrál už ve třech letech na klavír (pak i na housle), jeho tatínek Leopold mu napsal Pochod, který v 6 letech uměl zahrát i s jeho sestrou Nanynkou. Pan Kubát nám zahrál úryvek z opery Kouzelná flétna i se zpěvem Papagena. Aby přiblížil žákům život v 18. století, měl na sobě i paruku. Při Malé noční hudbě mohli žáci poznat příchod krále, královny i princezny, společně jsme si na zámku i zatančili menuet, který Wolfgang vytvořil v 8 letech. Při Tureckém pochodě žáci doprovodili poslech i Orffovými nástroji. Pan Kubát pověděl i jeho smutný konec jeho života, ale skončil svůj program vesele s Wolfíkovou písničkou, kde jsme společně mohli zpívat už známý refrén.