ZVÍDÁLEK

V letošním školním roce navštěvuje přírodovědný kroužek 10 žáků 1. – 4. třídy.  Do naší zvídavé party přibyly nové tváře. A tak, stejně jako v loňském školním roce, nejprve následovalo poučení o bezpečnosti práce během pokusů a při vycházkách a také jsme si určili zvídálkova pravidla. Abychom ukázali, že je myslíme vážně, složil si každý Zvídálkovu přísahu. Po složení slibu tak není pochyb, že každý žák patří do zvídavé vědátorské party.

V prosinci jsme mysleli na zvířátka a stejně jako minulý rok, tak i letos jsme se vydali do lesa s dobrotami.

Celým čtvrtletím nás provázelo téma voda – pokusy s vodou, skupenství vody, rozpustnost látek ve vodě, ovlivnění rozpustnosti, povrchové napětí vody, hustota vody, voda na Zemi, ohrožení a problematika vod a další.

Od nového roku máme možnost pracovat s novou binolupou a mikroskopem s možností připojení k PC. Využíváme také soupravu pro pokusy od chemické společnosti Lech-Ner –  Tajemství přírody

I vé druhém pololetí nezahálíme a využíváme k našemu zvídání binolupu a mikroskop. Prohlédli jsme si tělo hmyzu, námi vyrobené krystaly soli a modré skalice i tělo některých prvoků. Dále používáme i soupravu pro pokusy.